Posted on

Chirurgiczne powiększenie piersi – ryzyko

Najczęstsze przyczyny chirurgicznego powiększania piersi.

Kobiety decydują się na implanty piersi gdyż nie są zadowolone z ich rozmiaru, chcą przywrócić pierwotny kształt po ciąży lub dużej utraty wagi a także wyrównania ich wielkości.

Operacja powiększająca piersi ma na celu zwiększenie ich naturalnego rozmiaru oraz poprawienie kształtu. Podczas zabiegu chirurg umieszcza implant czyli miękką silikonową powłokę wypełnioną żelem  w piersi. Aby umieścić implant w ciele chirurg robi nacięcie pod piersią lub pod pachą następnie zamyka je szwami.  Oprócz powiększenia biustu, chirurgicznie możemy również wykonać  ich lifting polegający na podniesieniu obwisłych piersi. Lekarz usuwa nadmiar skóry, następnie łączy pozostałą tkankę to napina i podnosi pierś.

Zabiegi te odbywają się zazwyczaj w renomowanych klinikach lub szpitalach. Operacja jest przeprowadzana w pełnym znieczuleniu.

Efekty chirurgicznego powiększenia piersi

W przeciągu 7-10 dni zostaną usunięte szwy. Przez kilka dni będziesz odczuwać ból i pieczenie. Klatka piersiowa będzie obrzęknięta. Należy unikać dźwigania ciężkich przedmiotów dopóki lekarz nie stwierdzi, że już jest to bezpieczne. Blizny po zabiegu znikają w ciągu kilku miesięcy natomiast blizny powstałe po liftingu piersi goją się trudniej i znajdują się w bardziej widocznym miejscu.

Ryzyko chirurgicznego podniesienia piersi

  • Implanty piersi utrudniają rozpoznanie nowotworu
  • Może wystąpić utrata czucia w sutkach lub całej piersi
  • Stwardnienie implantu co może zniekształcić pierś

Dodatkowo jak z każdą operacją istnieje ryzyko wdania się zakażenia lub powstania krwiaka.

Ze względu na ryzyko i powikłania jakie niesie ten zabieg warto skorzystać z dużo tańszych i bezpieczniejszych metod – stosując tabletki i krem na powiększenie piersi ProBreast Plus cieszący się dużym powodzeniem wśród klientek naszego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *