Posted on

Domowe metody na problemy z potencją

Nie możność osiągnięcia i utrzymania przez dłuższy czas erekcji nazywane jest impotencją.  Jeśli problem trwa dłużej niż kilka miesięcy, lekarz zdiagnozuje u Ciebie zaburzenia erekcji. Problem który w samych Stanach Zjednoczonych dotyka 35 milionów mężczyzn w  różnym wieku.

Popularne leczenie problemu obejmuje leki na receptę, pompy próżniowe czy tabletki na potencję. Wszystkie wyżej wymienione metody, są kosztowne i  wymagają opowiedzenia o swoim problemie lekarzowi czy farmaceutom.  Z tych powodów, warto najpierw wypróbować naturalne metody leczenia impotencji.

  1. Wyciąg z Żeń-szenia czerwonego.

Żeń Szeń

W Europie ta roślina nazywana jest ziołową viagrą. Jej przydomek wywodzi się z naturalnego wpływu na potencje.  Badania potwierdzają, że wpływa pozytywnie na przepływ krwi w naczyniach, działa przeciwzapalnie i poprawia pracę płuc. Jest szczególnie skuteczna w zaburzeniach erekcji spowodowanych wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Wyciąg z tej rośliny można spotkać w suplemencie Eron Plus.

  1. DHEA (dehydroepiandrosteron)

DHEA

Naturalny hormon produkowany przez nadnercza. Organizm jest w stanie przekształcić go w estrogen lub testosteron. Można go kupić w aptece w postaci suplementu diety. Według badań jest szczególnie przydatny w leczeniu impotencji u osób, którzy jednocześnie zmagają się z cukrzycą.

  1. L-arginina naturalny aminokwas

Arginina

L-arginina zwiększa produkcje tlenku azotu w organizmie. Przez to zwiększa się przepływ krwi w naczyniach krwionośnych a to jest niezbędne do prawidłowej pracy narządów rozrodczych mężczyzn.  Naukowcy potwierdzili w swoich badaniach, że 30-40% mężczyzn przyjmujących codziennie 5 mg tego aminokwasu, pozbyło się problemów z potencją. Obecnie L-arginina jest częstym składnikiem suplementów około treningowych gdyż wywołuje efekt „pompy mięśniowej”

  1. Akupunktura

Akupunktura

Nie ma jednoznacznych badań na temat pozytywnego wpływu akupuntury na sprawność seksualną. Jednak część  z nich oraz dużo komentarzy na ten temat, potwierdza jej dobre działanie w leczeniu impotencji. Ważne aby korzystać tylko z licencjonowanych i sprawdzonych salonów świadczących te usługi.

5. Yohimbina

Yohimbina

Substancja ta pozyskiwana z kory afrykańskiego drzewa działa podobnie jak efedryna i w sporcie często wykorzystywana jest jako suplement pozwalający spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Niektóre badania przeprowadzone przez naukowców wykazują pozytywny wpływ tego produktu na potencję. Jednak lekarze nie zalecają stosowania go w leczeniu tej przypadłości z racji na możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *