Posted on

Ile wynosi średnia długość penisa w Europie?

Na to pytanie, zapewne chce znać odpowiedź większość mężczyzn aby móc się do czegoś porównywać. Badania opublikowane w jednym z brytyjskich czasopism (BJUI), wskazują na to, że średnia długość wiotkiego penisa wynosi około 9 cm, natomiast podczas wzwodu osiąga on długość 13 cm. Średni obwód wynosi 8,5 cm dla wiotkiego prącia i 12 podczas erekcji.

Długość

Badaniom zostało poddanych 15 000 mężczyzn. Stwierdzono również różnicę wielkości prącia wiotkiego nawet jeśli podczas wzwodu były tego samego rozmiaru co u innych badanych osób.

Jak prawidłowo powinno się mierzyć długość penisa?

Obwód prącia należy mierzyć w jego najgrubszym miejscu. Długość należy mierzyć na górnej jego części od czubka żołędzia do spojenia łonowego.  Osoby otyłe powinny wciągnąć brzuch tak aby był na równi ze spojeniem łonowym i nie zaniżał mierzonej odległości.

Czy Twój penis jest odpowiednich rozmiarów?

Mało który mężczyzna jest zadowolony z rozmiarów swojego członka. Z badań wynika, że 70% mężczyzn uważa, że jego penis jest za mały i obawiają się kontaktu seksualnego z kobietą. Te obawy często prowadzą do problemów z potencją o podłożu psychicznym. Statystyczne badania przeprowadzone na 75 kobietach, z użyciem kilkunastu modeli penisów o różnym rozmiarze wykazały, że większość kobiet preferuje prącie o długośći  16 cm i obwodzie 12 cm. A więc nie wiele więcej niż wynosi średnia.

Powiększenie penisa, czy jest to możliwe?

W przypadku mikropenisa, a więc schorzenia spowodowanego zaburzeniem wydzielania hormonów androgenowych w fazie płodowej, w którym członek nie przekracza zazwyczaj długości 3 cm, lekarze preferują wykonanie zabiegu chirurgicznego. W pozostałych przypadkach medycy nie preferują leczenia inwazyjnego.  Do dyspozycji mamy preparaty oferowane przez apteki i sklepy z suplementami, a więc kremy i tabletki na powiększenie penisa. Wadą tych środków jest fakt, że zwiększają one długość penisa tylko podczas wzwodu powodując silniejszą erekcję. Często po ich odstawieniu rozmiary wracając do normy.

Podsumowując widzimy, że średni rozmiar nie jest wcale bardzo wygórowaną wartością, a kobiety właśnie taki najbardziej preferują. Osoby z mniejszymi członkami nie powinny się zbytnio przejmować, gdyż prowadzi to do zaburzeń erekcji i spadku pewności siebie.  Zamiast przywiązywać zbyt duża wagę do rozmiaru, zrób wszystko aby Twoje ciało było atrakcyjne dla partnerki poprzez trening na siłowni. Dodatkowo możesz  korzystać z naturalnych środków na powiększenie penisa jak Member XXL czy Natural XL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *