Posted on

Korzeń maca

Korzeń maca to bardzo popularne warzywo rosnące głównie w Peru. Jego popularność wzięła się z różnorodnego zastosowania leczniczego. Jednak największą zaletą wyżej wymienionego korzenia jest jego wpływ na sprawność seksualną i płodność. Mieszkańcy Peru od tysięcy lat wykorzystują Korzeń maca w lecznictwie przede wszystkim na wzmocnienie organizmu, przeciw osteoporozie czy łagodzeniu bólów miesiączkowych

Korzeń maca

W Europie korzeń maca jest znany pod nazwą „naturalna viagra”, wzięło się to od bardzo pozytywnego wpływu warzywa na męską potencję. Korzeń ten nie wpływając na poziom hormonów w organizmie ułatwia erekcję, zwiększa produkcję spermy a tym samym poprawia płodność.  Dzięki swoim zaletom, szybko znalazł miejsce jako składnik tabletek na potencje. Można go znaleźć między innymi w takich środkach jak Eron Plus czy Testolan.

Naukowcy udowodnili, że zawartość steroli w warzywie ma podobne działanie do sterydów anabolicznych. Dzięki temu może być wykorzystywany jako legalny środek zwiększający masę mięśniową u osób ćwiczących na siłowni. Jego ekstrakt został wykorzystany między innymi w suplemencie na masę mięśniową – Mass Extreme.

Tak szerokie spektrum działania pozwoliło korzeniowi Maca zostać wpisanym do FAO jako super żywność. A mąka z niego ma być wykorzystywana przez kosmonautów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *