Posted on

Leczenie prostaty

Przerost prostaty to naturalny skutek uboczny starzenia się. Jednak czy będąc po 50 roku życia mężczyźni muszą godzić się na częste wizyty w toalecie, ból przy oddawaniu moczu i pogorszenie sprawności seksualnej? Oczywiście, że nie. Przerost prostaty lub profesjonalniej  łagodny przerost gruczołu krokowego to choroba którą można leczyć i to z bardzo pozytywnym skutkiem. Ale za nim opiszemy jak radzić sobie z problemem wyjaśnijmy dlaczego dochodzi do przerostu prostaty.

Wraz z upływem lat komórki gruczołu krokowego mnożą się, zwiększając swoją objętość  co skutkuje naciskiem na cewkę moczową utrudniając swobodny przepływ moczu i nasienia. W końcu mięsień pęcherza moczowego nie daje  rady pokonać efektu wąskiej cewki moczowej i niewielka ilość moczu za każdym razem zostaje w nim. Oprócz nieprzyjemnych dolegliwość przerost gruczołu krokowego może spowodować:

  • zakażenie układu moczowego
  • kamice nerkową
  • ostre zatrzymanie moczu

Jak pozbyć się tego problemu? Czy istnieje skuteczny lek na prostatę?

Leczenie prostaty powinniśmy zacząć od kuracji ziołowymi suplementami diety które skutecznie blokują dalszy rozrost gruczołu krokowego i pozwalają pozbyć się przykrych dolegliwośći. Palma sabałowa, pokrzywa oraz jeżówka wąskolistna to zioła wykazujące bardzo pozytywny wpływ na leczenie prostaty. Dodatkowo nie obniżają libido oraz nie wykazują innych skutków ubocznych. Jednym z wartych uwagi produktów jest REPROSTAL, który z pewnością pomoże Ci w leczeniu prostaty.

Prostata

Kolejnymi nieco bardziej skomplikowanymi metodami leczenia łagodnego przerostu prostaty są:

  • kuracja alfablokerami co powoduje rozluźnienie mięśni gładkich tak więc chory oddaje mocz z mniejszym trudem. Skutkiem ubocznym jest jednak częsty ból głowy oraz nie kontrolowane spadki ciśnienia.
  • w leczeniu prostaty wykorzystuje się także leki hormonalne, które osłabiają wpływ męskich hormonów na gruczoł krokowy dając bardzo dobre efekty, nie tylko hamując rozwój choroby ale także zmniejszenie prostaty nawet o 20%. Jednak ze względu na częste zaburzenia erekcji i problemy z potencją ten rodzaj kuracji jest rzadko praktykowany.
  • jeśli leczenie farmakologiczne nie przynosi efektu nie zbędna jest operacja. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru gruczołu krokowego którego dokonuje się przez cewkę moczową.  W leczeniu prostaty wykorzystuję się również innowacyjne metody laserowe i ultradźwiękowe.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *