Posted on

Łysienie – Jak sobie z nim radzić?

Łysienie to choroba, która dotyka większość osób płci męskiej po 50 roku życia. Szacuje się że już po 25 roku życia co 3 mężczyzna musi zmierzyć się z tym problemem. Zazwyczaj nadmierne wypadanie włosów ma podłoże genetyczne, jednak może być też spowodowane zaburzeniami hormonalnymi czy zbytnią wrażliwością mieszków włosowych na DHT.  Do pozostałych powodów łysienia można zaliczyć także palenie, stres , złą dietę oraz stosowanie różnego rodzaju używek.
Warto zacząć walczyć z problemem jak najwcześniej, aby ocalić możliwie najwięcej włosów.

Przede wszystkim udaj się do specjalisty, może to być dermatolog lub trycholog, który określi powód wypadania włosów i rozpocznie leczenie przyczyny.

Jeśli chcemy rozpocząć leczenie na własną rękę, powinniśmy zacząć od stosowania suplementów na wypadanie włosów, które zawierają w swoim składzie zioła. Taka kuracja jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia a dodatkowo pozwala wzmocnić cebulki włosów, zatrzymać łysienie i pobudzić nowe włosy do wzrostu. Przykładem takiego preparatu może być Profolan – są to tabletki cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami w internecie.

Łysienie

Kolejnym krokiem może być stosowanie leków blokujących przekształcanie się testosteronu w szkodliwy dla mieszków włosowych DHT. Leki jak minoxidil czy finasteryd są dostępne na receptę, cieszą się wysoką skutecznością w zatrzymaniu łysienia, jednak ze względu na częsty skutek uboczny jakim są problemy z potencją mało mężczyzn decyduje się na to leczenie.

Aby zwiększyć ukrwienie skóry głowy i tym samym pobudzić włosy do wzrostu, warto rozważyć terapię laserową, polegająca na naświetlaniu skóry głowy. Jednak jest to opcja dla cierpliwych, gdyż efekty widoczne są dopiero po roku regularnych zabiegów.

Jeśli wyżej wymienione metody zawiodły, możemy sięgnąć po inwazyjną metodę walki z wypadaniem włosów a mianowicie ich przeszczep. Zabiegi wykonywane są w renomowanych klinikach i polegają na pobraniu fragmentów skóry, w których znajdują się cebulki włosów z boków i tyłu głowy i przeszczepieniu ich w miejsce które dotknął problem. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i kosztuje zazwyczaj około kilku tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *