Posted on

Najczęstsze błędy popełniane podczas leczenia trądziku.

Trądzik dotyka wiele milionów a nawet miliardów ludzi na świecie. Dlatego koncerny farmaceutyczne prześcigają się w tworzeniu nowych leków na tą, tak bardzo popularną chorobę skóry wśród młodzieży.  Chcąc szybko poprawić stan skóry, ludzie dotknięci trądzikiem mogą popełniać podstawowe błędy, które tylko pogorszą stan cery.

Eksperci do spraw dermatologii przygotowali listę najczęstszych błędów jakie popełniamy lecząc na własną rękę trądzik

  1. Zbyt szybkie przerywanie kuracji prowadzonej jednym lekiem.

Skóra dotknięta chorobą, powoli reaguje na zastosowane leczenie. Aby zobaczyć pierwsze zadowalające efekty zazwyczaj trzeba stosować dany preparat przez 6 do 12 tygodni. Ogólnie uznaje się, że produkt powinno stosować się minimum miesiąc i nie przejmować się jeśli na początku będzie chwilowe pogorszenie.

  1. Nie stosuj zbyt wielu środków jednocześnie.

Ludzie chcąc zobaczyć natychmiastowe efekty przykładowo stosują tabletki na trądzik przez 2 dni, jednak w wyniku braku efektu kupują kolejne opakowanie innego środka to samo dotyczy maści. Zbyt agresywne leczenie i częsta zmiana środków, może spowodować pogorszenie stanu skóry.

  1. Nie przesadzaj z zbyt częstym myciem twarzy.

Częste mycie lub też szorowanie miejsc dotkniętych trądzikiem może pogorszyć stan skóry i zwiększyć jego nasilenie. Dzieje się tak gdyż naruszamy tym naturalną barierę ochronną skóry. Powinniśmy delikatnie myć skórę środkami o naturalnym PH i dokładni ego spłukać aby nie spowodowały podrażnień. Należy zapamiętać, że trądzik nie powstaje z brudu.

  1. Nieprawidłowy wybór środków anty trądzikowych.

Środki na bazie alkoholu mogą pogorszyć stan naszej skóry i nasilić trądzik.  Dermatolodzy proponują stosowanie tabletek na trądzik które pozbędą się problemu od środka.

  1. Nie wyciskaj pryszczy!

Tak zwane „wygniatanie” pryszczy przedłuży czas gojenia się pryszczy i może spowodować wystąpienie blizn

  1. Nie bój się wizyty u dermatologa.

Duża część ludzi zwleka z wizytą u lekarza, jest to spowodowane wstydem, bagatelizowaniem problemu a także ceną jaką musimy za nią zapłacić.  Ta ostatnia wynosi od 100 do 150 zł. Jednak specjalista dobierze lek do przyczyny trądziku i ma możliwość przepisania mocniejszych środków, których nie kupimy bez recepty.

  1. Zbyt szybkie przerywanie kuracji, kiedy osiągniemy już efekt „czystej skóry”

Ważne aby z dnia na dzień nie nie zaprzestać stosowania kuracji, która nam pomogła. Przykładowo ludzie, którzy stosowali popularne tabletki na trądzik Nonacne uzyskiwali stały efekt jeśli stopniowo zmniejszali dawkę leku w przeciwieństwie do osób którzy z dnia na dzień przestali stosować tabletki.

Reasumując należy pamiętać, że trądzik to choroba jak każda inna i należy ją leczyć wytrwale zgodnie z zaleceniami dermatologów stosując sprawdzone środki.Nonacne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *