Posted on

Problemy z prostatą

Problemy z prostatą są powszechne u mężczyzn, zwłaszcza tych po 50 roku życia. Prostata to nie wielki gruczoł występujący tylko u mężczyzn. Otacza cewkę moczową. Znajduje się tuż poniżej pęcherza moczowego i  rozwarcia nasieniowodów. Gruczoł krokowy wytwarza gęsty biały płyn który w połączeniu z plemnikami tworzy nasienie. Ma kształt orzecha włoskiego jednak z wiekiem staje się coraz większy. Czasem może prowadzić do stanów chorobowych.

Reprostal Wspiera funkcjonowanie prostaty

Powiększenie prostaty to bardzo częste schorzenie występujące u mężczyzn powyżej 50 roku życia. Nie wiadomo dlaczego prostata się powiększa jednak nie jest to spowodowane rakiem prostaty i nie zwiększa ryzyka jego powstawania. Powiększenie prostaty wywołuje nacisk na cewkę moczową co wpływa na sposób oddawania moczu.

Objawy przerostu prostaty:

  • Trudności w oddawaniu moczu
  • Słaby strumień moczu
  • Zwiększony wysiłek podczas oddawania moczu
  • Uczucie nie możności całkowicie opróżnić pęcherz moczowy
  • Częste oddawanie moczu
  • Nocne wędrówki do toalety

Udaj się do lekarza jeśli tylko wystąpią któreś z wyżej wymienionych objawów. Proste czynności takie jak zmniejszenie ilości picia zwłaszcza kawy i napojów alkoholowych przed snem może pomóc w kontrolowaniu objawów. Leki mogą pomóc zmniejszyć rozmiar prostaty i rozluźnić mięśnie pęcherza. W cięższych przypadkach z którymi nie radzą sobie leki można zastosować zabieg chirurgiczny.

Powiększenie gruczołu krokowego może czasem prowadzić do powikłań takich jak zakażenie dróg moczowych lub ostrego zatrzymania moczu.

Reprostal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *