Posted on

Przyczyny problemów z potencją i sposoby radzenia sobie z nimi

Problemy z potencją to wbrew pozorom bardzo powszechny problem jednak ze względu na temat tabu jakim jest seksualność i choroby z nią związane mało kto chce o tym mówić. Problem zazwyczaj pojawia się nagle i szybko też ustępuje, jednak kiedy utrzymuje się długo powinieneś udać się do swojego lekarza rodzinnego, który skieruje Cię na specjalistyczne badania.

Najczęstszymi przyczynami problemów z osiąganiem pełnej erekcji jest stres, zmęczenie lub za duża ilość wypitego alkoholu jednak są to przyczyny błahe i nie powinniśmy się przejmować jeśli raz na jakiś czas nie staniemy na wysokości zadania. W gorszej sytuacji są mężczyźni u których zaburzenia erekcji występują częściej, lub osiągnięcie pełnej erekcji jest dla nich nie lada wyzwaniem. Może to być spowodowane problemami emocjonalnymi lub fizycznymi oraz stanowić objaw jakiejś choroby przewlekłej.

Jeśli zdecydujemy się na wizytę u lekarza rodzinnego z pewnością skieruje nas do specjalistycznej poradni w której wykonają podstawowe badania w tym badania jąder. Jeśli dokucza Ci częste i przebiegające z pieczeniem oddawanie moczu to lekarza będzie chciał sprawdzić czy nie doskwiera Ci łagodny przerost prostaty
W dzisiejszych czasach medycyna jest na poziomie, który pozwala wyleczyć większość problemów z potencją i jest ukierunkowana na pozbycie się jego źródła, chociaż pomoc doraźna dostępna w aptekach też jest bardzo rozwinięta.

Jak przebiega leczenie?

Najczęstszymi przyczynami występowania problemów z potencją jest, zaburzony przepływ krwi spowodowany:

  • zwężeniem naczyń krwionośnych penisa
  • nadciśnieniem
  • wysokim poziomem cholesterolu

W tym przypadku lekarz z pewnością przepisze leki obniżające ciśnienie krwi oraz cholesterolu. Kolejną możliwą przyczyną są problemy z hormonami a mianowicie z za niskim poziomem testosteronu. Aby temu zaradzić konieczna będzie kuracja boosterami testosteronu. Najlepiej rozpocząć ją od tych, które oparte są na naturalnych składnikach. Musimy pamiętać, że skutkami ubocznymi wielu leków stosowanych w chorobach przewlekłych jest przejściowa impotencja. Tak więc jeśli problem pojawił się odkąd stosujemy dane lekarstwo warto sięgnąć po zamiennik. Jeśli zauważymy, że będąc sami występuje u nas erekcja a podczas zbliżenia z partnerką pojawia się problem to przyczyna z pewnością znajduje się w naszej psychice. W tym przypadku w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do psychologa.
Dodatkowo samemu powinniśmy przejść na zdrową dietę, w przypadku nadwagi zrzucić zbędne kilogramy, zacząć uprawiać sport, mniej stresować i przestać palić jeśli to robimy.

Przemysł farmaceutyczny oferuje dużą gamę środków do pomocy doraźnej a niektóre z nich przynoszą długotrwały efekt. Są to:

  • Tabletki na potencję jak viagra, dostępna jedynie na receptę lub coś opartego na naturalnych składnikach na przykład Eron Plus pozwalają szybko osiągnąć wzwód.
  • Pompy próżniowe cieszą się dużym powodzeniem na rynku. Działają na zasadzie zwiększania przepływu krwi do penisa co ułatwia osiągnięcie erekcji.

Podsumowując jeśli występują u Ciebie problemy z potencją nie panikuj, nie jesteś sam. Mogą to być tylko pojedyncze incydenty. Jeśli jednak występują częściej nie zwlekaj z wizytą u specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *