Posted on

Przyczyny trądziku

Przyczyn trądziku może być naprawdę wiele, zaczynając od zaburzeń hormonalnych poprzez stosowanie używek a kończąc na stresie. Natomiast według wielu dietetyków jedną z głównych rzeczy, które mogą wpływać na wygląd naszej cery jest zła dieta. Jak wykazują badania, istnieje negatywny wpływ pokarmów o wysokim indeksie glikometrycznym, czyli wysoce przetworzonych, podnoszących poziom cukru we krwi na stan naszej skóry.  Wiele osób zaobserwowało u siebie nasilenie trądziku, po spożyciu słodyczy – zwłaszcza czekolady, negatywnie na skórę wpływa także sól i inne ostre przyprawy.

Trądzik

Tak więc, aby zadbać o stan naszej cery od środka, warto wyrzucić wszystkie mocno przetworzone produkty a jadłospis wypełnić naturalnymi rzeczami pełnymi witamin, błonnika i cynku.  Warto spożywać produkty takie jak pomidory, marchew czy brzoskwinie, gdyż są pełne witaminy A, a ta ma bardzo pozytywny wpływ na naszą skórę. Nie można zapominać o witaminie B, która pomaga łagodzić zmiany skórne. Znajdziemy ją między innymi w jajkach, wątróbce i roślinach strączkowych. W owocach morza, rybach i drobiu znajdziemy cenne źródło cynku, który jest składnikiem większości suplementów na trądzik. Jedząc produkty z dużą ilością błonnika pomożemy oczyścić organizm z toksyn – można go znaleźć w otrębach, płatkach owsianych czy w jabłkach.

Podsumowując, jeśli chcemy zadbać o naszą cerę, walcząc z trądzikiem warto rozważnie dobierać produkty do naszego jadłospisu.

W naszym sklepie posiadamy tabletki na trądzik, które pomogły już wielu osobom – przeczytaj pozytywne opinie naszych klientów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *