Posted on

Przyczyny wypadania włosów

Najczęstszym powodem wypadania włosów u mężczyzn jest genetyka, jednak ogólnie za łysienie może odpowiadać wiele chorób nie koniecznie dotykające skóry, są to między innymi:

– Zaburzenia hormonalne  jak nadczynność tarczycy. Nadmiar tego hormonu powoduje przyspieszenie procesów metabolicznych a co za tym idzie szybsze starzenie się włosa, jego osłabnięcie a w konsekwencji nadmierne wypadanie. Nadczynność tarczycy może powodować łysienie zarówno uogólnione jak i plackowate.

– Choroby autoimunologiczne w przebiegu których organizm atakuje się sam. Jednym z takich schorzeń jest toczeń układowy. Oprócz wrażliwości na światło, zaczerwienieniu skóry twarzy jednym z objawów jest wypadanie włosów.

– Anemia czyli niedokrwistość zwłaszcza ta spowodowana niedoborami żelaza może mieć niszczycielski wpływ na siłę i kondycje włosa. Osoba chora na anemie oprócz bladej zaniedbanej cery zazwyczaj zmaga się z problemem nadmiernego wypadania włosów.

– Zespół policystycznych jajników to choroba która sprawia, że kobiety muszą mierzyć się z łysieniem typu andregonowego czyli takiego samego, które dotyka mężczyzn.

– Łojotokowe zapalenie skóry to choroba o długim przebiegu charakteryzująca się nadmiernym złuszczaniem naskórka. W trakcie jej trwania, chory dotknięty jest zazwyczaj nadmiernym wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *