Posted on

Tabletki na wypadanie włosów

Tabletki na wypadanie włosów – zastosowanie

Łysienie to problem który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, jednak to u tych drugich występuje znacznie częściej. Łysienie jest to choroba spowodowana stopniowym zanikaniem wytwarzania włosów przez mieszki włosowe. Może być spowodowane między innymi  stosowaniem niektórych leków, złą dietą, uwarunkowaniami genetycznym, zmianami hormonalnymi czy zbyt dużym nasilenie stosowania kosmetyków.

Najczęstszym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowa jednak można tez wyróżnić takie typy jak:

  • Łysienie spowodowane chemioterapią
  • Łysienie plackowate
  • Łysienie całkowite
  • Łysienie pospolite
  • Łysienie poporodowe

Tak jak wyżej wspominaliśmy to łysienie androgenowe dotyczy większości populacji ludzi zmagających się z tym problemem. Występuje głównie u mężczyzn i jest zależna od androgenów. Głównym czynnikiem warunkującym tendencje do wypadania włosów jest występowanie tego problemu u krewnych pierwszego i drugiego stopnia. Wiadomo, że ilość wypadających wzrasta wraz z wiekiem. Istotny wpływ na to schorzenie ma również ilość hormonów androgenowych w organizmie. Pierwszym objawem jest stopniowy zanik włosów w kątach  skroniowo-czołowych  tzw. Zakola. Następnie problem zajmuje okolice ciemieniową.

Najlepsze rezultaty w leczeniu tego rodzaju łysienia dają przeszczepy włosów jednak jest to droga i inwazyjna procedura. Dobre rezultaty daje leczenie estradiolem oraz minoksydylem.  Warto także zastosować tabletki na wypadanie włosów oparte na naturalnych ziołowych składnikach które wzmocnią włosy od środka a także szampon na wypadanie włosów który zadziała na nie od zewnątrz i poprawi dostarczanie substancji odżywczych do osłabionych włosów.

Łysienie plackowate to kolejny winowajca wypadania włosów. Jak sama nazwa wskazuje ten typ wypadania włosów dotyczy zmienionych chorobowo dobrze ograniczonych miejsc na skórze głowy. Najpoważniejszy powikłaniem tej choroby są zmiany psychiczne spowodowane brakiem akceptacji w środowisku i popadaniem w coraz większe kompleksy.  Choroba najczęściej atakuje w dzieciństwie i młodym wieku, nie leczona  może doprowadzić do całkowitej utraty włosów z skóry głowy a także wypadnięcie brwi i utratę owłosienia łonowego.

Choroba ma często podłoże genetyczne jak również występuję z innymi schorzeniami jak bielactwo czy choroba Hashimoto.

Leczenie można prowadzić za pomocą kortykosteroidów jednak efekty nie są zbytnio zadowalające a po zaprzestaniu kuracji problem zazwyczaj wraca. Badania wykazują, że najlepsze rezultaty można osiągnąć przy pomocy alergenów kontaktowych.

Kolejny rodzaj choroby to łysienie całkowite. Jest to bardzo rzadkie schorzenie o nie do końca poznanej dotychczas etiopatogenezie. Najczęstsze rodzaje to:  Wrodzony całkowity brak owłosienia lub wrodzony częściowy brak owłosienia, dominujący brak owłosienia oraz wrodzone słabe owłosienie. W leczeniu tego rodzaju łysienia stosuje się tabletki na wypadanie włosów na bazie metotreksatu i kortykosteroidów.

Zależnym od wieku rodzajem łysienia jest łysienie pospolite, które objawia się zazwyczaj po 40 roku życia i dotyczy wyłącznie mężczyzn powodem są zazwyczaj uwarunkowania genetyczne. Włosy przechodzą w fazę telogenową co prowadzi do ich wypadania. Jest to proces naturalny i nie można w tym przypadku mówić o żadnej chorobie.

Najlepszym sposobem na leczenie tego rodzaju łysienia są tabletki na wypadanie włosów oferowane przez koncerny farmakologiczne, warto także zastosować szampon na wypadanie włosów aby wzmocnić włosy od zewnątrz.

Część kobiet, które urodziły dziecko mogą spotkać się z nasileniem wypadania włosów w pierwszych miesiącach po rozwiązaniu ciąży. Spowodowane jest to znacznym spadkiem poziomów estrogenów. Łysienie poporodowe jest zjawiskiem naturalnym i nie wymaga leczenia, zazwyczaj po kilku miesiącach utracone włosy zaczynają odrastać. Jednak nie cierpliwe kobiety mogą zastosować tabletki na wypadanie włosów które wzmocnią i pobudzą mieszki włosowe przyspieszając proces odrostu.

Podsumowują najważniejszym zadaniem pacjenta cierpiącego na wzmożone wypadanie  włosów jest udanie się do odpowiedniego dermatologa, który zlecając odpowiednie badania zdiagnozuje rodzaj łysienia i zaproponuje najlepszy rodzaj łysienia. Jeśli problem nie jest duży warto kupić tabletki na wypadanie włosów do których jeśli dodamy szampon na wypadanie włosów uzyskamy zadowalające efekty walcząc z problemem z „dwóch stron”.

One thought on “Tabletki na wypadanie włosów

  1. Ja stosowałem PROFOLAN kupiony właśnie na tej stronie i byłem bardzo zadowolony. Zatrzymał u mnie fale łysienia jaką miałem przez pewien okres myślałem, że wypadną mi wszystkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *