Posted on

Testosteron a libido

Testosteron to nie jedyny czynnik, który wpływa na męski popęd płciowy i możliwości w łóżku. Jednak niski poziom tego hormonu może sprawić, że nie będziesz miał takiej ochoty na seks jak wcześniej. Z tego powodu mogą wystąpić również zaburzenia erekcji.  Ogólnie nie jest znane w jaki sposób testosteron wpływa na libido jednak łatwo zaobserwować można, że wraz z wiekiem kiedy poziom tego hormonu spada, zmniejsza się tez ochota na seks. Maksymalny poziom testosteronu osiągamy między  20 a 25 rokiem życia.  Jednak jego niski poziom jest obok stresu, zaburzeń snu, depresji czy innych chorób przewlekłych tylko jednym z możliwych czynników występowania zaburzeń z popędem seksualnym.

LibidoLibido

Za mały poziom testosteronu rzadko odpowiada za problemy z potencją.  Tylko nie wielki odsetek osób cierpi na zaburzenia erekcji spowodowane niskim poziomem testosteronu. Niemożność osiągnięcia erekcji zwykle spowodowana jest chorobami przewlekłymi jak miażdżyca, cukrzyca czy problemy z nadciśnieniem. Jednak można zaobserwować ścisły związek miedzy obniżeniem się poziomu testosteronu a otyłością a ta ma wpływ na powstanie wyżej wymienionych chorób.

Warto więc stosować środki naturalnie podnoszące poziom testosteronu jak Testolan, co pozwoli na nowo cieszyć się seksem i uniknąć w przyszłości uciążliwych chorób przyczyniających się między innymi do impotencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *