Posted on

Testosteron – funkcje w organizmie

Testosteron to najważniejszy męski hormon płciowy, którego poziom jest kontrolowany przez mózg oraz przysadkę mózgową i maleje wraz z wiekiem. Jego główne zadania to regulacja płodności, wielkości masy mięśniowej czy poziomu tkanki tłuszczowej. Nie dobór tego hormonu może prowadzić między innymi do nie płodności. W dzisiejszych czasach istnieje jednak wiele środków pomagających w zwiększeniu tego wyznacznika męskości.

Testosteron
Czym grozi zaburzenie poziomu tego hormonu w organizmie?

Nieprawidłowy poziom testosteronu może powodować różne dysfunkcje organizmu. Kiedy w ciele mężczyzny jest go za mało może wystąpić:

  • zmniejszony popęd seksualny
  • zaburzenia erekcji
  • powiększenie piersi
  • zmniejszenie tkanki mięśniowej kosztem przybrania tkanki tłuszczowej
  • skurcz jąder

Zbyt duży poziom testosteronu może prowadzić do zbyt wczesnego dojrzewanie młodych chłopców, przed 9 rokiem życia ten stan występuje jednak bardzo rzadko.

Jak w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu w organizmie?

Lekarze zalecają rozpoczynać kurację podnoszącą poziom testosteronu od przyjmowaniu suplementów, które w porównaniu z placebo powodują wzrost beztłuszczowej masy ciała oraz utratę tkanki tłuszczowej. Kolejnym krokiem jest terapia zastępczym testosteronem oraz sterydami jednak niosą one za sobą skutki uboczne jak trądzik, impotencje czy powiększenie piersi.

Wysoki poziom testosteronu jest ważny dla mężczyzn aby czuli się pewni siebie a ich organizm funkcjonował jak należy jednak naturalną kolejnością rzeczy jest fakt, że z biegiem czasu jego poziom będzie się obniżał. Bardziej agresywne leczenie niedoborów może prowadzić do wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych. Dlatego warto korzystać z bezpiecznych opartych na naturalnych składnikach boosterach testosteronu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *