Posted on

Zioła na odchudzanie

Zioła na odchudzanie

Hello Slim - naturalny teadox organizmu

Herbata odchudzająca to napój znany ludziom od wieków jednak w ostatnim czasie oprócz walorów smakowych zaczęto doceniać jej wpływ na organizm człowieka. Dzięki specjalnie dobranym składnikom zebranym w torebeczkach dzisiejsze herbaty mają pozytywny wpływ na zdrowie i coraz częściej zaczyna ich się używać terapiach odchudzających. Na rynku jest wiele rodzajów herbat, których producenci gwarantują szybki efekt w postaci zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Przyjrzyjmy się jak wyżej wymieniony napój wpływa na ciało i  pomaga w chudnięciu. Herbata czerwona obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów herbat w tej kategorii. Jednak czy każdemu pomoże zgubić zbędne kilogramy? Otóż nie, pijący czerwoną herbatę zobaczą rezultaty ale tylko jeśli ich nadwaga jest spowodowana zbyt dużą ilością pokarmów tłuszczowych w diecie. Dzieje się tak, gdyż duża zawartość polifenoli w herbacie usprawnia działanie żołądka i pracę trzustki dzięki czemu pokarm zostaje lepiej rozłożony na czynniki pierwsze i pobrany przez organizm. To sprawia że spożywane tłuszcze są lepiej przyswajalne i od razu wykorzystywane jako źródło energii. Moczopędne działanie herbaty pozwala zrobić detox organizmu i oczyścić go ze szkodliwych produktów przemiany materii.

Aby zmaksymalizować efekty należy pić po kilka filiżanek herbaty dziennie, najlepiej po każdym większym posiłku. Zielona herbata na odchudzanie to kolejny bardzo znany na całym świecie jej rodzaj, który korzystnie wpływa na nasz organizm i pomaga w zrzucaniu kilogramów. Rutynowe picie zielonej herbaty przyspiesza metabolizm i usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Dodatkowo ma właściwości zdrowotne, pozwala uregulować ciśnienie krwi, poprawia prace przewodu pokarmowego, zapobiega powstawaniu nowotworów oraz ma działanie relaksacyjne na organizm. Czarna herbata do której możemy zaliczyć Assam i Cejlon, wytwarza się ją z fermentowanych liści herbaty zielonej. Dzięki codziennemu piciu hamuje rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym, chroni zęby przed próchnicą dzięki zawartym w niej fluorze. Długotrwale parzenie może wydobyć z niej substancje zapobiegające powstawaniu niektórych nowotworów jednak wypicie tak zaparzonej herbaty może wywołać między innym zgagę.

Biała herbata odchudzająca – jej nazwa wywodzi się oczywiście od koloru naparu a ten z kolei powstaje wyniku ochrony krzewów herbacianych przed promieniami słońca co nie pozwala na ich za zielenienie. Te zioła na odchudzanie są jedne z najdroższych, cena za 100 gram sięga nawet 100 zł. Często można się spotkać z nazywaniem jej eliksirem młodości gdyż zawarte w niej duże ilości polifenoli chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Ponad to biała herbata zawiera dużo witaminy C oraz kofeiny dzięki czemu po wypiciu dostajemy codzienny zastrzyk energii. Herbata zawiera dużo związków antymutagennych dlatego zalecana jest osobom obciążonym genetycznie chorobami nowotworowymi. Podsumowując każdy rodzaj herbaty ma pozytywne właściwości wpływające na nasze ciało dlatego powinien znaleźć się w naszej diecie nie tylko jako „przysmak”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *